Prosecco Batiso Brut DOC - VIN004

Skladem novinka Prosecco Batiso Brut DOC
cena: 270 Kč (vč. DPH)
cena bez DPH: 234 Kč
Výrobce IFC Food
Kód VIN004
MOC 270 Kč (s DPH)
234 Kč (bez DPH)

Prosecco

Je název italského vína, dříve též název bílé odrůdy vinné révy. Je odvozen od vesnice, která se nachází kousek od městečka Terstu v severní Itálii. Od roku 2010 smí být Prosecco užíváno jen k označování původu vína. Odrůda, z které se Prosecco vyrábí , se jmenuje Glera.

Prosecco Batiso pochází z území okolo Benátek v provincii Treviso. Jemné aroma vína a elegantní vkus vyplývá z dokonalé symbiózy mezi mírným mikroklimatem a kolísáním teploty s extrémně starým terénem. Půda vinic je bohatá na vápenec a jíl.

Batiso v místním nářečí znamená křtiny – při tomto obřadu se potírají dětem rty proseccem. Při tomto obřadu se má vyvolat u dětí láska k tomuto šumivému vínu.

 

Batiso Prosecco DOCG Extra Dry

prosecco-docg-extra-dry-sutto-1Barva: Bledě slámově žlutá.

Vůně: Ovocná se stopami ananasu, meruněk, hrušek a zlatého jablka. Květinová vůně připomínající vistárie a akácie.

Chuť: Především plná života a osvěžující.

Vhodné k: Vhodné jako aperitiv. Hodí se k rybím a zeleninovým předkrmům, ale také k rizotu.

Podávání: Při teplotě 8-10° C. Nejlépe v křišťálovém poháru s ledem.

Alkohol: 11%

Velikost lahve: 0,75 l, 1,5 l, 3 l, 6 l

Magnum lahve

Nyní nabízíme toto prosecco, kromě větší 1,5 litrové lahve, i ve 3 litrových a 6 litrových lahvích v krásné dřevěné krabičce. Hodí se skvěle jako dárek, či na oslavu, kde nechcete mít řadu několika menších lahví.

Sklizeň

Výroba vín s řízeným označením původu (DOC a DOCG) má velmi přísná pravidla a může být provozována jen v určité zeměpisné oblasti. Tedy v té, ve které se tradičně vyrábí již desítky či stovky let. Právě specifické přírodní podmínky této oblasti, propůjčují vínu jeho charakteristické vlastnosti. Vína s tímto označením představují, co do kvality, vrchol vinné pyramidy z oblasti Prosecca. A to si bezpochyby zaslouží pozornost.

A takhle už se sklízí vinná réva ve Venettu v oblasti Valdobbiadene, ze které se poté vyrábí Prosecco, s označením DOC už je sklizené. Prosecca s označením DOCG ještě na svou sklizeň čeká, protože vinná réva, ze které se vyrábí toto Prosecco se sklízí pouze ručně.

 


Navigace v příspěvcích

Přinášíme vám možnost ohodnotit produkty, které jste si u nás zakoupili!

Pomůžete tím návštěvníkům našeho webu, kteří stále váhají s výběrem nebo prostě jen potřebují poradit. Tato služba může velice usnadnit jejich a také vaše rozhodování. Je to služba pro vás, která má za cíl maximálně vám usnadnit výběr a udělat si o daném výrobku obrázek. Chceme, abyste jako naši zákazníci, byli s každým nákupem u nás spokojeni. Pokud stále váháte, stačí si pročíst komentáře uživatelů a ihned máte jasno!

JAK NA TO?

U každého výrobku najdete ve spodní části stránky sekci „uživatelské hodnocení“, kam můžete napsat váš komentář a dále obodovat příslušný výrobek hvězdičkami. Jejich počet závisí na tom, jak jste s daným produktem spokojeni či nikoliv. Uveďte veškeré přednosti či nedostatky, o kterých se chcete podělit s ostatními. Budeme mít radost z každého nového komentáře, který na náš web umístíte.

A nezapomeňte – vašich hodnocení, rad a poznámek si velice ceníme!


Suroviny pro gril a nápoje