Kukuřičné kuřátko, 350-400 g - MX863948

Na objednání
cena: 129 Kč (vč. DPH)
cena bez DPH: 112 Kč
Výrobce Delikatesy
Kód MX863948
MOC 129 Kč (s DPH)
112 Kč (bez DPH)
kulinářské umění

Kukuřičné nebo zlaté?
Kukuřičné kuře je označení pro kuřata, která podle norem EU minimálně polovinu života dostávají krmivo s polovinou (nebo nadpolovičním obsahem) kukuřičných zrn. Na celkovou kvalitu jejich života nikdo žádné nároky neklade a tak dál platí hrůzné historky o stresovaných zvířatech namačkaných v halách bez přístupu denního světla. Známku kukuřičné kuře čeští výrobci nesplňují. Zato se snaží vyjít vstříc zákazníkům, kteří považují „výrobu“ kuřat za nelidskou a chov zase za ekonomicky neúnosný. Pod názvem Zlaté nebo Selské kuře tak najdete kuřata, která sice pochází z halového chovu, ale mají o něco víc prostoru, než je obvyklé. Kuřata nedostávají krmivo se živočišnými proteiny, jen obilí a semena. Jejich maso má lákavě žlutou barvu, po které podle výzkumů podvědomě sáhneme, ať už je formální označení kuřete jakékoliv. Vodňanské zlaté kuře je zlatý střed.

Kuře není tovární produkt
Mezi čím se takový zlatý střed nachází, to se pro jistotu snažíme nevidět. Na jedné straně stojí kuře, které se snad dožije 36 dnů v nacpané hale a neumře při tom na přetížení kostry vlastním masem, horko, dehydrataci když pro zdeformované nohy nedosáhne na napajedlo, agresivitu nebo dokonce kanibalismus ostatních kuřat. Růstové hormony opravdu nepotřebuje, samo roste tak rychle, že dospělosti se nedožije. Na druhé straně stojí bio kuře, které se rekvalifikovalo z „produktu“ zase zpět na zvíře a musí se mu dostat nejen certifikované biokrmivo, ale hlavně přístup k dennímu světlu. V ekochovu jsou zakázána přešlechtěná plemena, takže kuřata dorůstají déle a pouze do velikosti, kterou jejich kostra dokáže unést. Proti „vyprodukovaným“ pětitýdenním kuřatům jsou ta bio, která se dožívají 84 dnů, několikanásobně dražší už jen kvůli investici do krmiva. Ale ve srovnání s masem z chovných zvířat už si biokuře tak zle nestojí.

Přinášíme vám možnost ohodnotit produkty, které jste si u nás zakoupili!

Pomůžete tím návštěvníkům našeho webu, kteří stále váhají s výběrem nebo prostě jen potřebují poradit. Tato služba může velice usnadnit jejich a také vaše rozhodování. Je to služba pro vás, která má za cíl maximálně vám usnadnit výběr a udělat si o daném výrobku obrázek. Chceme, abyste jako naši zákazníci, byli s každým nákupem u nás spokojeni. Pokud stále váháte, stačí si pročíst komentáře uživatelů a ihned máte jasno!

JAK NA TO?

U každého výrobku najdete ve spodní části stránky sekci „uživatelské hodnocení“, kam můžete napsat váš komentář a dále obodovat příslušný výrobek hvězdičkami. Jejich počet závisí na tom, jak jste s daným produktem spokojeni či nikoliv. Uveďte veškeré přednosti či nedostatky, o kterých se chcete podělit s ostatními. Budeme mít radost z každého nového komentáře, který na náš web umístíte.

A nezapomeňte – vašich hodnocení, rad a poznámek si velice ceníme!


Suroviny pro gril a nápoje

GrilCentrum Modřany

Modřanská 80, P-4, 143 00

Tel: +420 775 402 769

Otevírací doba:

  • Po - Pá: 09:00 - 19:00
  • Sobota: 10:00 - 14:00

 


GrilCentrum Harfa

Ocelářská 3, P-9, 190 00

Tel: +420 602 308 830

Otevírací doba:

  • Po - Pá: 09:00 - 19:00
  • Sobota: 10:00 - 14:00

 

Obrázek

Obrázek

Obrázek