Vánoční purpura, 20 g

Skladem
cena: 20 Kč (vč. DPH)
cena bez DPH: 16 Kč
Výrobce Highlife
Kód HL JOY2006
MOC 20 Kč (s DPH)
16 Kč (bez DPH)
kulinářské umění

Tradiční vánoční vůně, kterou znaly a používaly už naše prababičky, purpura, která dokáže úžasně dokreslit atmosféru pohody, klidu a tepla domova.

Co je purpura, to asi téměř každý ví - je to směs bylin a koření s přidáním vonných esencí, to znamená, že je to vlastně takové vánoční pot pourri, jen s tím rozdílem, že purpura se zahřívá či nechává pomalu doutnat, čímž je zážitek z vůně ještě intenzivnější.

Vánoční purpura je právě tou vůní, která nám pomůže zapomenout na shon a stres a navodí tu pravou atmosféru příjemných dní a večerů, strávených s našimi nejbližšími. Umí nás dostat tam, kde bychom měli o vánocích být - do pohody.

Dokážete si představit Vánoce bez tradiční vůně?

Tradiční vánoční vůně znaly a používaly již naše prababičky

Ano, tušíte správně – řeč je o voňavé purpuře nebo vánočním františkovi. .

Co obsahuje purpura Purpura

Purpura je směsí aromatického koření, vonných bylin, dřevin, pilin a třísek. Přesné složení purpury není nijak omezeno ani specifikováno. Výrobci purpur mají své osvědčené voňavé recepty, které propůjčují finálním výrobkům sloužících k navození té pravé vánoční atmosféry třeba právě u vás doma.

Zacítit zde můžete muškátový oříšek, hřebíček, skořici, pelyněk, oregano, majoránku, maliníkové a jahodové  a ostružinové listí, mátu, levanduli, meduňku, mateřídoušku, či tymián, bazalku,oregáno, pelyněk, semena fenyklu, anýzu, kmínu, květ měsíčku, chrpy, růží, vřesu, heřmánku, jehličí, listy eukalyptu atd.

Jednotlivé složky se smíchají, společně podrtí a případně pokapou vonnými esencemi.

Tiše a ochotně, purpura na plotně voní, stále voní…

Nejvíce aromatických látek uvolní purpura na kamnech. V dnešní době bychom však mohli taková kamna těžko najít. Dobře nám proto poslouží také elektrická plotýnka, kterou je vybavena řada vařičů. Využít můžeme také sklokeramickou desku nebo keramickou aromalampu.

Stačí vysypat pár lžiček aromatické směsi a kouzlo vánoc potichoučku, polehoučku vklouzne i do vašeho příbytku.

Pokud nechcete riskovat hasičský štědrovečerní výjezd, použijte nejbezpečnější variantu. Hrstku purpury rozložte na kousek plátna nebo na jinou podložku, kterou následně umístíte na topení.

Při pomalém ohřívání nebo pálení jednotlivých složek se do vzduchu uvolňují příjemná aromata s nádechem pravých českých Vánoc.


Life Style

GrilCentrum Modřany

Modřanská 80, P-4, 143 00

Tel: +420 775 402 769

Otevírací doba:

  • Po - Pá: 09:00 - 19:00

 

GrilCentrum WEBER Harfa

Ocelářská 3, P-9, 190 00

Tel: +420 602 308 830

Otevírací doba:

  • Po - Pá: 09:00 - 19:00

 

 

Obrázek