Speciální témata

Seřadit podle: data přidání Sestupně Vzestupně názvu Sestupně Vzestupně

Vytvořte si venkovní kuchyň svých snů s vestavnými grily Napoleon

Instalujte si na zahradu

gril dle Vašich představ

 

Přinášíme Vám zahradní kuchyně v nejlepší dostupné kvalitě na vaši terasu či zahradu. Od návrhu, po realizaci!

Celá konstrukce, stejně jako veškeré spotřebiče a systém úložných prostor je vyrobena z ušlechtilé nerezové oceli, tím se naše kuchyně stávají vysoce odolné i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Vysoký výkon plynových hořáků společně s použitím nejlepších materiálů, zaručí profesionální výsledek a pravý kulinářský zážitek při každém grilování.

 

KURZ GRILOVÁNÍ WEBER Live 2019

Grilujte jako profík!!!KURZ GRILOVÁNÍ WEBER! pod vedením šéfkuchařů vás naučí grilovací techniky v praxi.

Vypsané termíny a obsah :

21/5/2019 a 19/6/2019 od 15:00

GRILOVACÍ MENU

SVĚTOVÉ BBQ
Kurz grilovánjí s recepty z celého světa
Sendvič Caprese a Sendvič se sýrem Brie a slaninou
Kuřecí prsa plněná olivami a sýrem feta s americkými bramborami a grilovanou zeleninou
Nachos s trhaným kuřecím masem
Masový špíz s tzatziky
Ochutnávka: Hovězí steak
Kokosové lívance s ananasem

 

Místo konání: Grilcentrum, Modřanská 80, Praha 4.

Rezervace a více informací na : 602 308 830

Unipar - nádherné plovoucí svíčky do bazénů a jezírek

Unipar plovoucí svíčky jsou v několika barvách a dvou velikostech. Vytvoří romantický doplněk a rozsvítí vaše večerní zahradní posezení. https://www.grilcentrum.cz/plovouci-svicka-do-bazenu-a-jezirek-v9109

Marinovaná žebra na LOTUS bezkouřovém grilu

Máme pro vás další novinku v našem grilcentru, a to bezkouřové elegantní grily LOTUS. Jako vždy, jsme nejdříve sami vyzkoušeli. Gril Lotus je opravdu připraven grilovat během 2-3 minut, a takhle vyšla naše marinovaná žebra.

Jedná se o přenosný gril na dřevěné uhlí značky LOTUS. Díky své velikosti a tašce pro přenos, která je součástí ceny, si tento gril můžete vzít kamkoliv sebou. Je dostupný v mnoha barevných variantách a se zcela bezkouřovým provozem.

Tento základní model nabízí zásobník na uhlí o velikosti 150 gramů, velmi užitečné je pak i to, že rozebíratelné části jsou umyvatelné v myčce, což vám usnadní údržbu. Ventilátor, který se stará o to, aby nevznikal kouř, přitom funguje na tužkové baterie. Zpracování a koncept grilu má dvouplášťovou konstrukci, takže nehrozí popálení a můžete jej klidně přinášet i při grilování.

Maximálně bezpečný provoz je zajištěn. Gril se z vnější strany skutečně vůbec nezahřívá, a proto může být položen například přímo na stole, což vám umožní grilovací párty přímo na jídelním stole .

Svíčka značky WoodWick

Svíčka značky WoodWick je ručně vyrobená v USA za použití vysoce kvalitních vosků, kde významnou složku hraje sójový vosk. Ten hoří až o 50% déle než parafín, je vyroben z trvale udržitelných zdrojů a je biologicky rozložitelný.

Díky použitým voskům a přírodnímu dřevěnému knotu hoří svíčky WoodWick bezproblémově a mají jednu z nejdelších dob hoření.
Dopřejte si tu nejvybranější vůni, která ani postupem času nevymizí!


Nová patentovaná inovace 100% přírodního dřevěného knotu umožňuje rychlejší uvolnění vůně a lepší hoření. Unikátní dřevěný knot zajistí efekt věrně praskajícího ohně v krbu a extra zářivý plamen.

Designově propracovaná svíčka ve skleněné váze z ručně foukaného čirého skla dekorována mohutným dřevěným víčkem s pryží po obvodu, která zabraňuje vyprchávání vůně. Dřevěné víčko poslouží jako podstavec pod svíčku při jejím hoření a chrání tak povrch nábytku.

Nádherná zima a Valentýn

Přátelé grilování,

zimá přináší nádherné zážitky,

Gatronomické zážitky umocní romantická atmosféra stolování. Příjemná sklenka dobrého červeného vína, máme úžasné jihoamerické červené. Leden uteče jako voda a bude tu Valentýn, ale i bez něj přijďte si k nám vybrat milé pozornosti pro vaše drahé polovičky. Weber doplňky, koření, vínko nebo nádherné romantické svíčky a svícny. Dárkové balení dodáváme na základě vašeho přání.

Změny otevírací doby prodejny

Vážení a milí zákazníci, dovolujeme si vás informovat, že v sobotu 3/9, a pondělí , úterý 5-6/9/2016, je prodejna Grilcentrum uzavřena.

Omlouváme se vám a těšíme se na Vás ve středu 7/9/2016. S úctou team grilcentra.

Weber koření a marinády, nově v našem Grilcentru

Image result for weber spices

 

 

Máme potěšení vám nabídnout sortiment Weber koření z USA. Celý sortiment naleznete na www.grilcentrum.cz v sekci "suroviny na grilování". Najdete u nás několik několik různých velikostí balení od koření po marinády. Celý sortiment je bez přidaného Glutamátu. Několik druhů kořenících směsí je bez soli. Některé marinády jsou specifické tím, že se připravují v kombinaci s ovocnými džusy.

Těšíme se na vás a na vaše zkušenosti s Weber kořením a marinádami.

 

 

 

Bio krby hoří skutečným plamenem, ale nepotřebují komín

Bio krby hoří skutečným plamenem, ale nepotřebují komín

Bydlíte v panelovém bytě, ale rádi byste poseděli u krbu, kde bude hořet skutečný oheň a nejen nějaká optická  náhražka? Nebo se chcete dívat do plamenů na místě, kde klasický krb není možný? Pořiďte si bio krb, který je skvělou volbou pro chvíle pohody a odpočinku u otevřeného ohně. Pro jeho umístění nepotřebujete žádné povolení či stavební úpravy. Bio krby nepotřebují komín ani náročnou údržbu. Nedělají nepořádek, v bytě nebudete mít žádný prach ani špínu. Pořiďte si bio krb.

Co je to biokrb

Patříte mezi ty, kteří si správnou domácí atmosféru představují v souvislosti s krbem? Pokud bydlíte v rodinném domě či někde, kde je možné vést komín, máte široké možnosti výběru nejrůznějších krbů.

V současné době však nemusí být o „teplo domova“ ošizeni ani ti, kteří nemají možnost pořídit si krb s komínem. Vyrábí se mnohé krby bez nutnosti komínu a snad nejoblíbenější řešením jsou biokrby.

Biokrb si můžete pořídit do jakéhokoliv interiéru, třeba i do bytu v panelovém domě.

Jak už název tohoto krbu napovídá, topení v něm je ekologicky nezávadné. Při spalování se netvoří tuhý odpad, ale dokonce ani kouř. Jediné, co se spalováním vytváří je vodní pára a oxid uhličitý, který vydechujeme i my.

Bio krby ozdobí váš interiér, vybírejte z různých designů

Pokud zvolíte alternativu bio krbů, otevřou se vám nové dimenze pro zkrášlení vašeho interiéru. Už nejste limitováni stavební úpravou a povolením. Bio krb můžete umístit kamkoli. A nabídka materiálů, provedení a designů je široká, to dokazují bio krby. Můžete mít bio krby z ušlechtilé oceli, keramiky, kamene i skla. Neváhejte, budete mít bio krby levně.

Při spalování biopaliva se nevytváří žádný dým a ani spaliny ohrožující zdraví. Produktem spalování je teplo, vodní pára a nevelké množství oxidu uhličitého. Pro srovnání: Vdechujeme vzduch a vydechujeme oxid uhličitý. Množství vydechovaného oxidu uhličitého je totožné např. s množstvím, které vytvářejí dvě středně velké, hořící svíčky. Místnost je tedy třeba větrat tak stejně často, jako dřív, aby bylo zajištěno dostatečné proudění čerstvého vzduchu.

Biokrby jsou topná zařízení využívající otevřeného ohně.
Všichni máme rádi teplo chceme si ho užít a to prostřednictvím všech smyslů.
Toto Vám umožní biokrb. Biokrb je vhodným kandidátem na přihřátí ba dokonce u některých typů i na vytopení místnosti.
Výhřevnost biokrbů se pohybuje u těch menších typech 3- 4 kW.
Pro představu jsou tyto menší typy vhodné na přitápění místnosti o velikosti 20m2.
Výhřevnost biokrbu záleží na jeho nádrže a velikosti hořáku.
Čím větší je otvor kádě oheň vychází tím větší teplo vykazuje.
Biokrb Vám umíme vyrobit výhřevností dle potřeby klienta.

SYSTÉM JEDEN GRIL WEBER

SYSTÉM JEDEN GRIL WEBER, SPOUSTA PŘÍSLUŠENSTVÍ A NEOMEZENÉ MOŽNOSTI:

TO JE WEBER ONE-TOUCH PREMIUM SYSTÉM. Master-Touch GBS není jen pouhý gril. Je to základ systému s nesčetným počtem doplňků pro rozmanité grilování bez hranic. V centru systému stojí Master-Touch GBS, který vám s celou řadou speciálního příslušenství nabídne rozmanité možnosti přípravy. Základ pro rozšíření tvoří Gourmet BBQ Systém - ten se vyznačuje dvoudílným roštem. Rošt je speciálně koncipován tak, aby bylo možné používat na grilu nejrůznější doplňky. Se speciálním roštem Sear Grate lze připravit perfektní steak, wok pánev je vhodná mimo jiné k přípravě asijské zeleniny, na kameni na pizzu bude pizza extra křupavá a chutnou tortilu nebo krevety připravíte na pánvi. Vedle nejrůznějších doplňků pro Gourmet BBQ Systém rozšiřuje otáčecí špíz systém grilování o další možnost přípravy. Systém nabízí rozmanitý výběr perfektního příslušenství, které se postará o vydařené grilovací zážitky: Na grilu lze kromě jiného použít šašlikový set, stojan na kotlety a žebírka nebo na drůbež a také kolíbku na pečení. Weber nabízí také široký výběr příslušenství vhodného ke grilování: čisticí prostředky, ochranné obaly, knihy a mnoho dalších. Pro každý grilovaný pokrm, ať se jedná o steak, pečeni nebo rybu, je k dostání také vhodný zapalovací prostředek značky Weber, takže další grilovací party bude dokonalým úspěchem. Dílky systému se rozmanitosti meze nekladou.

ZDE JE JEŠTĚ JEDNOU PŘEHLED VŠECH PŘÍDAVNÝCH MODULŮ:

Sear Grate: pro perfektní steak

Pizza kámen: pro křupavou pizzu

Wok: pro klasickou zeleninu ve woku nebo italské těstoviny

Pánev: na tortilu nebo krevety

Stojan na drůbež: ideální pro společnou přípravu kuřete a zeleniny

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Gril Centrum - Weber World Partner

Nejsme jenom internetový obchod a tak si Vás dovolujeme pozvat do naší kamenné prodejny.

Gril Centrum - Weber World Partner

Přijďte k nám posedět, vychutnat kávu, vybrat gril WEBER ze široké nabidky, dekorativní vonné svíčky, značkové nádobí FISSLER, Jihoamerické hovězí maso a Argentinské víno, vše skladem. Těšíme se na Vaší návštěvu

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Argentinská vína na GRILCENTRUM.CZ

Argentinská vína

Argentina - pro většinu z nás pojem velmi vzdálený. Pro mnohé vidina dlouhých plání, pasoucích se krav a stád koní. Některým se vybaví Ohňová země, ledovce a drsná Patagonie. Milovníci vodopádů jistě vzpomenou na překrásné na severu ležící Iguazú. Ale pravý gurmet rozzáří očička a vybaví se mu velký argentinský steak s lahvinkou dobrého červeného vína. Argentinského samozřejmě.

Pěstování vína v Argentině má dlouhou historii. Imigranti z celého světa si přinášeli ze svých domovů rodinné tradice, ve kterých pokračovali a časem je přizpůsobovali místním podmínkám. Víno se stalo neodmyslitelným doplňkem každého pokrmu natolik, že roční spotřeba tohoto ušlechtilého nápoje stoupla na neuvěřitelných 150 litrů na osobu. To byl jeden z důvodů, proč Argentina nepovažovala víno za svůj vývozní artikl. Poněkud žádné nepřebývalo. Vinaři nebyli nuceni omezovat výnos a starat se o nadprůměrnou kvalitu svých výrobků. Mnohdy spíše naopak. Změna politické situace a ekonomických podmínek donutila stát k jinému uvažování a přístupu. Asi před 15 lety se tento začal starat o zhodnocení svých pokladů. Nejprve bylo nezbytně nutné přesvědčit místní obyvatele, aby nehleděli na víno jako na konzumní záležitost, ale aby si místo několika litrů stolního vína denně dopřávali lahvičku dobrého, lépe si jej vychutnali a naučili se tento nápoj brát jako požitek. Podařilo se. Motivovaní vinaři obrátili svoji pozornost na vývoz a jali se pěstovat vína odrůdová, snižovat výnos, zlepšovat technologii a starat se o zákazníky. Dnes přišla doba, kdy argentinské víno zaujímá přední místa v celosvětových soutěžích a stává se velice oblíbeným v mnoha vyspělých zemích.

A má na to plné právo. Argentinské víno je opravdu požitek. Už jen příroda a podmínky, ve kterých se réva pěstuje. Kdo z nás by čekal v oblasti pod Andami písčité duny a poušť, kde mnohdy ani kaktus neroste. Avšak jakmile lidská ruka zavede vodu, která se hojně vyskytuje v horách a je sváděna hustým a propracovaným systémem rezervoárů, kanálů a struh do vinic, země jakoby ožije a stává se neskutečně plodnou. Tak dochází k šokujícím zážitkům, kdy jedete několik desítek kilometrů za město Mendoza, dostanete se do pouště a najednou se někde za obzorem vyloupne zelená vinice. Vlevo od cesty je poušť, napravo dozrávají sladké hrozny. Umělé zavlažování vinic má veliké výhody. Vinaři si mohou regulovat závlahu podle potřeb a jen jednou za několik let je může překvapit nečekaný déšť, který by mohl zmařit celou sklizeň. A voda z And je plná minerálů a všech potřebných látek k vypěstování abnormálně kvalitních hroznů. 360 dní slunečního svitu, kvalitní voda, extremní podmínky při dozrávání, kdy ve dne stoupne teplota na 25 stupňů a v noci se přibližuje k mrazu – to vše jen zvyšuje šanci na dobrou sklizeň. Výsledkem je vysoká cukernatost a malé hrozny .Sklizeň bývá zpravidla bez výkyvů. Proto nelze o argentinském víně říct, že by byly dobré a špatné ročníky.

Doslazování nejen že není zapotřebí, je zakázáno. Kontrolní úřady jsou neuvěřitelně přísné. Ani krabice cukru na oslazení kávy neunikne oku kontrolora, který během vinobraní může přijít kdykoliv, i o půlnoci. Porušit pravidla znamená ztratit vývozní licenci a to si nikdo nedovolí.

Vzhledem k vodním podmínkám se omezuje pěstování révy vinné na oblasti v podhůří. Nejznámější a nejdůležitější oblastí je Mendoza. Následují ji Rio Negro, které se nachází na okraji Patagonie a je pravděpodobně nejjižnější oblastí pěstování vína na světě, co se samozřejmě jižní polokoule týče. Významné jsou také Rioja, San Juan a Salta. Každá má jiné podmínky a v každé se daří jiným odrůdám. Rio Negro je vyhlášené odrůdami Pinot Noir a Malbec. Pinot Noir zde má ideální chladné noci během sklizně, které vyžaduje k intenzivnímu zbarvení. Je to jediné místo na světě, kde jablka Golden delicius změní svoji typickou zelenou barvu na červenou. Inu – drsné podmínky někdy dělají divy. Sklepy Humberto Canale, které zde mají své vinice, těchto podmínek plně využívají. Jejich Malbec Gran Reserva je pohádka. Tato odrůda, která se sice pěstuje i v jiných zemích, ale zdaleka nedosahuje nikde takových kvalit jako v Argentině, je považována za víno národní. A kdo ho jednou okusil, především s dobrým steakem, musí se k němu začítat chovat s úctou, pokorou a láskou. Je to opravdu perla mezi víny. Temně rudá! Bývá koncentrovaných barev s jiskřičkami rubínu a švestek. Aroma přechází zpravidla od povidel, rozinek,višní, vanilky až do kůže, kávy, čokolády a povidel. A čím déle víno dýchá, tím více chuťových a čichových vjemů skýtá. Ale i jiné odrůdy poskytují neuvěřitelné zážitky. Obdivovatelé Merlotu, Cabernetu Sauvignonu, dokonce i italské odrůdy Sangiovese si přijdou na své. A milovníci vín bílých, především ti, kteří mívají zdravotní potíže při větší konzumaci vín s kyselinkou, tu najdou oblíbené Chardonnay, Sauvignon či Chenin blanc.

Jeden z významných sklepů Goyenechea z oblasti Mendoza, vyrábí jedno z nejlepších růžových vín na světě. Merlot rosé. Pro svoji jahodovou barvu, lahodnou chuť a obdivuhodnou vůni je nejvyhledávanějším růžovým vínem v této době. A také Syrah se stal pro tento sklep charakteristickým. Mnoho let po sobě získává různá ocenění a je řazen k nejlepším Syrahům Argentiny.

Mnozí z nás mívají sklony k falešnému patriotismu. Nedokáží se smířit s tím, že do země veltlínů a vlašských ryzlinků vnikají vína jižanská. Ale nebylo by škoda nemít tu možnost je někdy ochutnat? Copak je třeba se neustále omezovat jen na místní produkci? Ale pozor! Tak jako u každého jiného výrobku i při výběru argentinského vína je třeba mít se na pozoru. Stále častěji se objevují i na našem trhu vína argentinská lahvovaná v Evropě. A tady vinař za kvalitu neručí. Není možné u takového vína očekávat charakteristickou plnost,mohutnost, vůni a tělo, jak je tomu u vín plněných v Argentině a expedovaných do Evropy v lahvích.

Char-Basket palivové nádoby (koše na dřevěné uhlí)

Umožňují bezproblémové nepřímé grilování na dřevěném uhlí. Nádoby ve tvaru půlměsíce z kvalitní pozinkované oceli jsou přizpůsobeny tvaru kotle a dobře do něj pasují. Lze jimi jednoduše pohybovat na palivovém roštu a tím umožňují také kombinaci přímé a nepřímé grilovací metody. Zároveň usnadňují vyprazdňování popela. Pro všechny grily WEBER na dřevěné uhlí o průměru 57cm.

Char-Basket palivové nádoby

Grilování – speciální témata

Obrázek

Zažijte rozmanitost se značkou Weber! Seznamte se s nejrůznějšími metodami grilování na grilech na dřevěné uhlí a na plynových či elektrických grilech teoreticky i v praxi. Prostřednictvím Grilakademie se dozvíte vše o perfektním grilování, od předkrmu až po dezert! Vyberte si vhodný termín a začněte grilovat. Těšíme se na vaši návštěvu.

Magazín